Forum forum.webPC.pl Strona Główna  
  forum.webPC.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> GOTOWE Skrypty - pomoc --> olbrzymi problemik z 35mm Slide Gallery 6.0

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 olbrzymi problemik z 35mm Slide Gallery 6.0 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat --> 
Autor Wiadomość
lilith123
PostWysłany: Nie Lip 10, 2005 10:44 pm    Temat postu: olbrzymi problemik z 35mm Slide Gallery 6.0 Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 2

Witam serdecznie,
Dopiero co zaczynam tworzyć stronki w php i raczej ciężkie mam początki. Crying or Very sad
Chciałam umieścić na stronie ww. galerie 35mm Slide Gallery 6.0 , która bardzo mi się podoba. Smile

Jednak mam taki problem.
Chciałabym by była ona podstrona strony głównej (włączana przez include a nie osobna strona).
Doszłam do tego, że należy w skrypcie, w którymś miejscu trzeba położenie katalogów z galeriami (pewnie w pliku config, ale nie bardzo wiem jak zapisać), no i trzeba później jakoś wywołać z menu głównego galerię, aby otworzyła się w odpowiednim miejscu index.php z odpowiednimi parametrami.

Wiem, że pewnie wszystko komplikuję, ale błagam POMÓZCIE!!
Mój serwer ma problemy z MySQL'em, a raczej nie ma innej tak ładnej i prostej w użytkowaniu galerii w dodatku bez BD.

Bardzo bym chciała ją mieć u siebie, ale bez WAS sobie nie poradzę.

...chlip.... Crying or Very sad

Mika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Admin
PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 708
Skąd: Reda

"Chciałabym by była ona podstrona strony głównej (włączana przez include a nie osobna strona)."
O co tu chodzi?
Ma być to normalna podstrona, czy ma się znajdować w danym miejscu na stronie głównej?
Jeśli ta druga opcja to jest kilka sposobów. Możesz np. dodać reszte swojej www (naglowek i stopke) do pliku index.php w galerii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lilith123
PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 2

Raczej chodzi mi o tę druga możliwość.
Chcę, żeby pokazywała się na stronie tylko po wybraniu jej z menu, bez potrzeby robienia drugiej wersji strony z przeznaczeniem na galerie.

Mówiąc szczerze wykorzystałam juz sposób drugi, jednak to wymusza zrobienie osobnego folderu tylko dla galerii (muszą tam być i pliki PHP i galerie zdjęć).
Jednak serwer z którego korzystam nie obsługuje subdomen (chyba o to chodzi).
Dlatego chcę "wyrzucić" galerie ze wspomnianego katalogu, do katalogu wyżej, gdzie jest głowny plik index oraz podstrony mojej strony. Jednak jak tak zrobię, to trzeba pozmieniać ścieżki dostępu, bo wtedy galeria widzi katalogi w aktualnym katalogu, a nie jak to zrobić, aby "zaglądała" do podkatalogu "galeria" i z tamtąd brała katalogii galerii.
Uff...

Serdecznie, dziękuję za zainteresowanie. Very Happy
Mam nadzieję, że teraz wyraziłam się troszki bardziej klarownie Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> GOTOWE Skrypty - pomoc --> olbrzymi problemik z 35mm Slide Gallery 6.0
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


gabloty krajowe, wiaty kroll, aquai
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group