Forum forum.webPC.pl Strona Główna  
  forum.webPC.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> Windows --> komp. zablokowany

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 komp. zablokowany Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat --> 
Autor Wiadomość
marcinb
PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 10:28 am    Temat postu: komp. zablokowany Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 1

Znalazłem komputer dla 'mamusi' wink.gif miał to być sprzęt do grania w pasjansa i do korzystania z internernetu. Kupiłem używany. W czasie użytkowania okazało się że po jakimś czasie pracy komp. tak jakby spowalniał swoją pracę, zamrażał się na kilkanaście sekund itp., dodam że od czasu kupna nie był podłaczny do internetu.
Gdy miałem chwilę czasu zainstalowałem program Startup i Kasperskiego 2006. Za pomoca tego pierwszego powyłączłem zbędne 'agenty' które ładowałty się podczas staru windy (emule, java itd.). Drugim programem zacząłem skanować dyski i wykrył on m.in.:
Trojan-Spy.Win32.Banker.avw
i jeszcze 2-3 wirusy których nazw nie pamiętam. Kaspersky napisał, że Banker zostanie usunięty po ponownym uruchomieniu komputera. Po resecie ponownie włączyłem skanowanie i banker jest znowu. Wykonałem jeszcze 1 reset i... Winda przestała się uruchamiać tzn. dochodzi do ekranu z obrazkiem Windows XP Home Edition i reset i tak w kółko. Tryb awaryjny również tak się zachowuje.

Podłączyłem po wyjęciu ten twardy dysk do swojego komputera, przeskanowałem go i Kaspersky wykrył i skasował nastepujące wirusy:
Trojan-Downloader.BAT.Ftp.ab
Backdoor.Win32.SdBot.avm
Trojan-Downloader.BAT.Ftp.j

Po przełożeniu tw.dysku do właściwego komp. winda nadal się nie uruchamia.

Co tu teraz zrobić? Nie chciałbym reinstalować systemu. Widać, że jest on świeży, szybko się ładuje (ładował) poza tym nie mam płyt ze sterownikami do hardware-u.

Czy można jakoś poprzestawiać, sprawdzić sekwencję startową windowsa gdy ten twardy dysk jest podłączony do mojego komputera jako slave co by przywrócić jego uruchamianie się?

Proszę o pomoc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarmiar
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomocnik

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 317

podczas rozruchu wciśnij F8 i z menu wybierz ostatnia dobra znana konfiguracja.

jeśli to nie pomoże wykonaj reset 4 razy powinno pomóc.

jeśli i to nie pomoże pozostanie ci jedynie reinstalacja systemu.

EDIT: Napisz ile masz pamięci i inne parametry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pablo
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Początkujacy

Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 14

Wydaje mi się, że już tego systemu nie uratujesz. Też miałem podobne objawy. Wiązało się to w moim przypadku z uszkodzoną pamięcią ram. Pamięć zwracała uszkodzone dane, które zapisywały się niepoprawnie w systemie. Miałem raz tydzień, w którym 10 razy instalowałem system, bo się sypał. Przywracanie systemu w moim przypadku nie pomogło. Trojany raczej nie ingerują w taki sposób w system operacyjny. Mają za zadanie udostępnić Twój komputer niepowołanym osobom także jeśli komp nie był podłączony do sieci nikt nic na nim nie mógł namieszać. Zrób re-install po prostu. Będziesz pewien, że nie będzie w systemie śmieci. Jak się jeszcze raz posypie to przetestuj ram. A może zrób to zanim się posypie? Powodzenia Smile
_________________
:p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matheus
PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moderator

Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 487
Skąd: 3 Miasto

ja bym przeinstalowal windowsa opcja napraw... powinno pomoc ....no najlepiej formata zrobic ale nie kazdy moze sobie na to pozwolic
_________________
A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi.

| Sopot | | Lębork
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> Windows --> komp. zablokowany
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


gabloty krajowe, wiaty kroll, aquai
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group