Forum forum.webPC.pl Strona Główna  
  forum.webPC.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> Hosting, domeny --> [oferta] Cal.pl - niezawodny hosting, tanie domeny...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 [oferta] Cal.pl - niezawodny hosting, tanie domeny... Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat --> 
Autor Wiadomość
cal.pl
PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 8:27 pm    Temat postu: [oferta] Cal.pl - niezawodny hosting, tanie domeny... Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 3



Witam serdecznie,
Chciałbym przedstawić Państwu serwis cal.pl, będący integralną częścią firmy INFO-CAL działającej na rynku od 1994 roku oferujący odpłatne usługi hostingowe, serwerowe i domenowe. Celem firmy od samego jej powstania jest oferowanie profesjonalnych, a zarazem tanich usług. Zdobyliśmy doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej przez co zostaliśmy docenieni jako wiarygodny i rzetelny partner dla naszych kontrahentów.
Naszym klientom oferujemy szereg usług, poczynając od pakietów hostingów, kończąc na ofercie zakupu różnorodnych domen internetowych. Aktualnie, nasza oferta wygląda następująco:
    Usługi hostingowe:
      * pakiet Ace - 2GB pojemności konta, 10GB transferu - 50 zł abonamentu rocznego,
      * pakiet Ace Extra - 5GB pojemności konta, 20GB transferu, dostęp do shella, obsługa RubyOnRails, możliwość płatności comiesięcznej - 100 zł abonementu rocznego lub 10 zł abonamentu miesięcznego,
      * pakiet Ace Pro - 10GB pojemności konta, 40GB transferu, dostęp do shella, obsługa RubyOnRails, możliwość płatności comiesięcznej - 250 zł abonementu rocznego lub 25 zł abonamentu miesięcznego,
      * pakiet Ace Turbo - 20GB pojemności konta, 80GB transferu, dostęp do shella, obsługa RubyOnRails, możliwość płatności comiesięcznej - 450 zł abonementu rocznego lub 45 zł abonamentu miesięcznego.
      [ po za tym każdy pakiet obsługuje takie aspekty technologiczne jak: nielimitowana ilość kont mailowych i ftp, brak limitu obsługi domen, obsługa php4, php5, perl, cgi, python, nieograniczona liczba baz mysql, obsługa frontpage extensions, ochrona antyspamowa, panel zarządzania DirectAdmin i wiele innych rzeczy ]

    Domeny:
      *.pl - 62 zł za rejestrację i 67 zł za odnowienie (transfer bezpłatny),
      *.com.pl - 47 zł za rejestrację i 51 zł za odnowienie (transfer bezpłatny),
      *.eu - 22 zł za rejestrację lub odnowienie,
      *.com, *.net, *.org, *.biz - 23 zł za rejestrację, przetransferowanie lub odnowienie,
      *.info - 9 zł za rejestrację i 29 zł za odnowienie lub transfer.

    Inne usługi:
      Oferujemy także inne pochodne usługi, jak: pozycjonowanie stron internetowych, projektowanie stron internetowych, czy dodawanie adresów do wyszukiwarek i katalogów.

Podane ceny są cenami netto. Pakiety hostingowe nie są objętę cenami instalacyjnym - nie płacisz za założenie konta. A jeśli nadal nie jesteś pewien, wybróbuj jedno z powyższych kont hostingowych w 7 dniowym okresie testowym. Bez zobowiązań, bez ryzyka.
Więcej informacji można uzyskać pod tym adresem, a dane na temat firmy tutaj.
Zapraszam do testowania i zakupu, a także do konstruktywnej rozmowy na temat oferty i hostingu w tym temacie.
Z góry dziękuje za wypowiedzi.
Z poważaniem
Przedstawiciel Cal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prz3kus
PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziomek

Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 124
Skąd: Ze wsi, a co? :>

Domeny w miarę tanie ale hosting o 50% za drogo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cal.pl
PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 3

Witam,

Dziękuję za zainteresowanie tematem prz3kus. Jednakże czy stawki których wymagamy od naszych kontrahentów są na prawdę tak strasznie wysokie? Wydaję mi się, że oscylują one w granicach które pozwalają na uczciwą i wmiarę równą konkurencję z innymi tego typu hostingodawcami w Polsce. Wiele osób z resztą twierdzi, że nie zawsze najniższa cena to synonim do najlepszej jakości. Osobiście proponuję sprawdzić i na własne oczy przekonać się jak działają nasze usługi.

Z poważaniem,
Przedstawiciel Cal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prz3kus
PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziomek

Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 124
Skąd: Ze wsi, a co? :>

No spoko ale dla mnie nie zawsze nazwa firmy wskazuje na jej jakosć w obecnym czasie firm rośnie masakryczna ilość z czego 80% to firmy nie wiedzące co się dzieje jednak jest wiele dynamicznych firm które aby pokazać swoją jakość naprawdę za niskie pieniądze oferują hosting.

jeszcze rok temu takie firmy jak home.pl itp byly nie zastąpione ich jakosc byla wspaniala jednak teraz konkurencja im wcale nie odbiega, to samo tyczy sie waszej firmy.

Jezeli chcecie pokazac jakosc serwerów to radze wprowadzic jakies promocje na rok przynajmniej jak robi to wiele firm.

Mam nadzieje ze nikogo nie uraziłem ale moje zdanie jak nie widzisz roznicy to po co przeplacać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cal.pl
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 3

Witam ponownie,

Prz3kus oczywiście nikogo nie uraziłeś swoją wypowiedzią. Masz do tego jak najbardziej prawo i powiem szczerze w pewnym stopniu się z Tobą zgadzam.

Co do Twojego stanowiska odnośnie promocji, przekazałem już wszelkie informacje moim zwierzchnikom (pracodawcom) i jak tylko wywiąże się z tego jakieś działanie niezwłocznie powiadomie Ciebie i wszystkich Państwa o takowych zmianach.

Dziękuję za uwagę,
Przedstawiciel Cal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemas11
PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 10:08 pm    Temat postu: Dziwna firma Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 2

Maja swoje żelazne zasady, mało ich interesuje czego oczekuje klient, nawet kiedy chodzi o sprawy bardzo błahe nie można u nich niczego załatwić, czasem odnosi się wrażenie jakby nadal tkwili w poprzedniej epoce... Traktują klienta z góry. Mało konkretni. Gdzie indziej łatwiej się jednak dogadać.
_________________
przemas11
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Admin
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 708
Skąd: Reda

Z tego co mi wiadomo, cal.pl przejął klientów tmbnet.pl, który świadczył usługi na naprawdę wysokim poziomie. Ciekawe jak to teraz będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przemas11
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 4:33 pm    Temat postu: Ja w kazdym razie juz szukam kogos lepszego Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 2

W cal.pl nie potrafia zaakceptowac zwyklych skanow (chociaz wyslalem wszelkie mozliwe dokumenty od dowodu osobistego, po rejestracje firmy) wszystko tylko i wylacznie faxem trzeba zalatwiac, natomiast nikt nie potrafi wytlumaczyc dlaczego tak musi byc, standardowa odpowiedz "nie widze problemow" albo "nie ma problemow do nerwow" pomijajac kwestie gramatyczna ostatniego zdania samo zdawkowe traktowanie klienta pozostawia wiele do zyczenia... Rolling Eyes
_________________
przemas11
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dziadom
PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 10:09 pm    Temat postu: Tragedia!! Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 2

Witam. Ten hosting to tragedia - najgorszy hosting w Polsce!!

Mam sporo ciekawych serwisów które mają odwiedziny 70 000 Unikalnych Użytkowników dziennie każdy. Cal nie wytrzymał oczywiście tego. Po 3 dniach zawiesił mi konto bez wcześniejszego info. Później otrzymałem maila, iż moje konto jest zawieszone, gdyż "mój serwis zawiesza im procesor" - buahahhaha. Zerwali ze mną umowę po 4 dniach i zgarneli moje pieniądze za poł roku!!! Nie chcą mi ich oddac - buahahha ! Całe info wam podam jak zapytacie jak było dokładnie. Ja osobiście udam się 2 stycznia na komendę złożyć wnoisek o wyłudzenie.
Piszcie wszystkie pytania wytłumaczę wam gdzie szukać hostingu w Polsce. Pozdrawiam


A pytanie do cal w czym wy jestescie wiarygodni??
przecierz wszedzie was jada , macie opinie taka ze tylko was omijac!!


Ostatnio zmieniony przez dziadom dnia Pią Sty 01, 2010 2:47 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Admin
PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 4:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 708
Skąd: Reda

To że z cal.pl dzieje się źle wiadomo już od dłuższego czasu...Sam miałem przyjemność to sprawdzić i poznać jak potrafią kłamać.
Jednak bardziej mnie dziwi, że serwis który ma podobno 70k dziennie próbujesz hostować na shared hostingu...W dodatku mówisz o kilku serwisach a nie o jednym.

Szczerze...to jakbym prowadził firmę hostingową to też zawiesiłbym Cię, bo do takich serwisów bierze się serwer dedykowany! Więc się wcale nie dziw. Wątpie, że jakaś firma hostingowa przyjmie Cię na shared konto.

PS: Zawieszenie usługi nie jest równoznaczne z tym, że nie dostaniesz zwrotu kasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dziadom
PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 12:44 pm    Temat postu: Cal lipna firma ... Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 2

Witam. Powiem tak Home.pl wytrzymuje obciążenie takich serwisów i nie zawiesza kont - wiadomo to za swoją cenę(dwa razy więcej niż cal). Moje portale są od kilku dni na własnym VPS-ie i jest wszystko ok. Pozdrawiam


PS. Po opublikowaniu mojej opinii na łamach dwóch serwisów(forum) cal postanowił zwrócić mi pieniądze jeżeli usunę swoje posty. Drogi Cal.pl wszyscy chcą wiedzieć prawdę o waszym hostingu(nie będę usuwał postów - trudno stracę te 130 pln).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kalamazoo
PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 3:09 am    Temat postu: TRZYMAĆ SIĘ Z DALA OD CALA! Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1

TRZYMAĆ SIĘ Z DALA OD CALA!

Firma Cal.pl wyłączyła nagle przeszło trzydzieści naszych serwisów bez jakiegokolwiek wcześniejszego ostrzeżenia przez co przez 10 dni nie działały serwisy. Możecie sobie tylko wyobrazić jaki to miało negatywny skutek dla percepcji serwisów, pozycjonowania, zarobków – reperkusje takiego wyłączenie odczuwa się przez kilka miesięcy. Na dodatek, podczas naszych prób zaradzenia sytuacji, zamiast zaproponować jakieś rozwiązanie, najpierw pracownicy Cal milczeli przez dwa dni, nie odpowiadając na nasze maile, tickety, telefony, a później bezczelnie napisali, że dziękują za współpracę.

Na dodatek bezczelnie i bezpodstawnie oskarżyli nas o złamanie regulaminu ponieważ oświadczyli, że przekroczyliśmy "transfer i powierzchnię", przy czym nigdzie nie jest spracyzowane jakie są "dopuszczalne parametry" i parametry "obciążenia procesora" bo takich parametrów Cal.pl nie udostępnia swoim klientom. Nigdzie nie udostępniają licznika obciążenia procesora, poza ogólną informacją wykorzystania transferu i pamięci serwera, które były analogicznie 25% i 10%.

Punkt 2.12 sławetnego regulaminu Cal.pl mowi: „Administrator zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym z Abonentem, w przypadku kiedy zakupiony przez Abonenta pakiet hostingowy używa za dużo zasobów sprzętowych, powodując trudności techniczne w pracy serwera. Abonent w takiej sytuacji powinien dostosować swój pakiet hostingowy do zużywanych zasobów serwerowych.”

Powyższy paragraf jest przykładem bezczelnej ignorancji, arogancji, niekompetencji i zrzucania całkowitej odpowiedzialności na klienta, który nawet nie wie o jakie konkretnie cyfry chodzi bo nie ma ich nigdzie udostępnionych. Nie udostępniają bowiem liczników, które pokazują obciążenie pamięci.

To firma Cal złamała umowę wyłączając nasze serwisy, przy czym nawet zablokowali nam nawet bezczelnie albo przez czystą głupotę, brak wyobraźni lub przez lenistwo, na dwa dni dostęp do naszych danych co jest zwykłym zaborem mienia i właśnie rozmawiamy z naszymi prawnikami w jakiej formie złożyć doniesienie do prokuratury i/lub złożyć pozew do sądu o rekompensatę za utracone dochody. Konsekwencję zastopowania serwisów będziemy odczuwać przez miesiące, co możemy udokumentować.

Przed tym incydentem, usługa ich był na niskim poziomie. Moja babcia zawsze powiadała „Tanie mięso psy jedzą” i takim „mięsem” nas karmią administratorzy Cal.pl. Nie odpowiadanie na maile, kilkudniowe reakcje na zapytania lub prośby to standard. Firma nie jest poważna i lepiej trzymać się od niej z daleka w imię sloganu:

„Z DALA OD CALA!”
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> Hosting, domeny --> [oferta] Cal.pl - niezawodny hosting, tanie domeny...
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


gabloty krajowe, wiaty kroll, aquai
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group