Forum forum.webPC.pl Strona Główna  
  forum.webPC.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> Programowanie --> Programowanie w Free Pascal

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Programowanie w Free Pascal Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat --> 
Autor Wiadomość
Oneges
PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 10:44 pm    Temat postu: Programowanie w Free Pascal Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1

Chce zrobić jeden programik w Pascalu i wszystko jest ok tylko mam jeden problem: to jest tak, że odpowiada się tam na pytanka i za kazde pytanko uzyskuje się 1 punkt. Na koniec gdy juz wszystkie pytanka się skończą, to podlicza się punkty za dobre odpowiedzi i tu zaczyna się mój problem: chce żeby do odpowiedniej liczby punktów program automatycznie dopasował opinię ( np. 0 - 6 ---> jakaś opinia , 7 - 10 ---> jakaś opinia itd. ). Pewnie nie jest to takie trudne ale nie wiem jak to zrobić... Prosze o jakąś pomoc. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
masterix
PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 3

Policz ile % zdobyła dana osoba w teście. Potem wystarczy za pomocą warunków( wydaje mi się, że jest w pascalu odpowiednik switch() z C)

btw. zapraszam na moje forum -> jest ono zorientowane na programowanie.

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur
PostWysłany: Nie Maj 21, 2006 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 1

Witam,
Prawdę mówiąc długi czas już nic nie pisalem w pascalu, ale cos postaram sie pomóc.
Po pirewsze musisz znać ilośc wszystkich pytać, a później już tylko porównać ile z nich są to odpowiedzi poprawnie i wystawić ocene:).
Przypuścmy ze pytań jest 100.
Z tego co zrozumiałem program Twój potrafi już zliczyć wszystkie poprawne odpowiedzi.

A wiec przypuśćmy że ze znienną z sumowaną punktacją bedzie wynik:byte;

begin
if (wynik<20) then writeln('niedostateczny') else {zakres punktacji :0..19}
if ((wynik>19)and(wynik<40)) then writeln ('dopuszczający') else {zakres punktacji :20..39}
if ((wynik >39)and(wynik<60)) then writeln ('dostateczny') else {zakres punktacji : 40..59}
if ((wynik >59)and(wynik<80)) then writeln ('dobry') else {zakres punktacji :60..79}
if (wynik >79)then writeln ('bardzodobry') {zakres punktacji : 80..100>}
end.

mam nadzieje ze cos to pomoże.
można to zrobić jeszcze w łatwiejszy sposub za pomocą instrokcji "case of" ale dokładnie nie pamiętam jej iżycia i nie chce Cię zmylić. jak coś to gg 6202753
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> Programowanie --> Programowanie w Free Pascal
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


gabloty krajowe, wiaty kroll, aquai
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group